Szczegóły dotyczące modelu PRIMOR 2060 H w wersji zawieszanej

Zaprojektowane do wszystkich rodzajów bel!

Półzawieszana ścielarka słomy PRIMOR 2060 H wyposażona w bęben podający z hydraulicznym napędem (pracujący niezależnie od wentylatora) i zbiornik o pojemności 2 m3

Znajdź najbliższego dealera

Zaprojektowany z myślą o najważniejszym priorytecie każdego hodowcy: komforcie zwierząt!

Nawet najbardziej wymagający hodowcy będą pod wrażeniem wysokiej jakości ściółki wpływającej na dobrostan zwierząt, którą zapewnia ścielarka do słomy PRIMOR 2060 H.

PRIMOR 2060 H może zostać dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Maszyna została zaprojektowana tak, aby maksymalnie ułatwić jej obsługę. Jest wyposażona w pneumatycznie napędzany wentylator z komorą rozdzielającą, która zapewnia ścielenie słomą z tzw. „efektem deszczu” oraz specjalny elektryczny system sterowania (dodatkowa opcja).

Aby zapewnić wytrzymałość przenośnika, wysokiej jakości łańcuchy z ogniwami o grubości 10 mm są prowadzone przez 4 żeliwne koła zębate. Z myślą o utrzymaniu czystości, przenośnik jest seryjnie wyposażony w podwójne dno, które zapobiega stratom słomy przez boczne kanały.
KUHN PRIMOR 2060 H podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Załadunek nie wymaga udziału innych maszyn

W pełni autonomiczny załadunek ścielarki słomy KUHN PRIMOR 2060 H

W pełni autonomiczny załadunek!

Dzięki łagodnemu nachyleniu i skośnej konstrukcji klapy załadunek beli nie wymaga pomocy z zewnątrz. Dzięki niskiej pozycji wentylatora, operator siedzący w kabinie ma zapewnioną doskonałą widoczność podczas załadunku.

Tylna klapa jest zaokrąglona, dzięki czemu bela pozostaje na miejscu po zdjęciu sznurka. Ponieważ tylna klapa jest ustawiona idealnie w linii przenośnika, załadunek bel prostopadłościennych odbywa się bez konieczności opuszczania ciągnika. Zbiornik i tylna klapa są tak zaprojektowane, aby aby pomieściły dużą belę prostopadłościenną (do 2,70 m) lub belę okrągłą (o średnicy 1,95 m) bez potrzeby montowania przedłużenia.

Punkty mocowania 2 siłowników zapewniają tylnej klapie bardzo duży udźwig, co pozwala na załadunek nawet najcięższych bel.

PRIMOR 2060 H jest standardowo wyposażony w 2 uchwyty przytrzymujące bele prostopadłościenne. Łącznik przymocowany do tylnej klapy zapewnia łatwy dostęp do uchwytów w każdej sytuacji.

Wysoka jakość ścielenia słomą dla zapewnienia komfortu Twoich zwierząt

Stały przepływ słomy na początku i końcu ścielenia, dzięki hydraulicznie napędzanemu bębnowi podającemu w modelu PRIMOR 2060 H

Bęben podający z napędem hydraulicznym

Bęben podający jest napędzany silnikiem hydraulicznym, który pracuje niezależnie od wentylatora wydmuchującego słomę Uruchomienie maszyny wymaga niewielkiej mocy i zapewnia wyjątkową elastyczność funkcjonowania (np. umożliwia przerywanie wyrzucania słomy na wysokości słupów zasłaniających wylot).

Bęben podający skutecznie reguluje przepływ słomy wprowadzanej do wentylatora, a jego pozycja służy również łagodzeniu skutków działania wentylatora na produkt: słoma zachowuje swoją strukturę, co zapewnia dłuższą żywotność ściółki.

Stała, równomierna warstwa słomy na m²

Koło wentylatora jest zbudowane z 8 łopatek, z których 2 są nieco dłuższe (w kierunku środka koła).

Słoma jest równo rozprowadzana na całej powierzchni turbiny, a stworzona w ten sposób różnica prędkości pozwala na uzyskanie „efektu deszczu”.

Oznacza to równomierne, stałe wyrzucanie słomy na całym obszarze ścielenia, bez potrzeby przesuwania wyrzutnika do przodu i do tyłu.

Dla ułatwienia konserwacji łopatki są mocowane śrubowo. Brak spoin gwarantuje idealne wyważenie.
Równa ilość słomy i szczęśliwe stado dzięki ścielarce z funkcją zadawania paszy KUHN PRIMOR 2060 H

Zachowanie struktury słomy

Wolna przestrzeń (pomiędzy łopatkami a wlotem wentylatora) nazywana jest "pneumatyczną komorą rozdzielającą" Przelatujące przez nią powietrze zasysa produkt i delikatnie rozplątuje włókna. Dzięki temu, słoma zachowuje swoją strukturę. Jakość ściółki jest lepsza i wystarcza ona na dłużej. Oznacza to mniejszą częstotliwość (i łatwość) czyszczenia.
Wydajne rozwijanie słomy bez konieczności jej ponownego rozdrabniania, dzięki pneumatycznej komorze rozdzielającej w ścielarce KUHN PRIMOR 2060 H

Możliwość wyboru sterowania!

Ergonomiczne sterowanie elektryczne zapewnia komfort w codziennej obsłudze ścielarki słomy KUHN PRIMOR 2060 H.

Możliwość wyboru sterowania!

Wspornik z regulacją wysokości i głębokości zapewnia swobodny dostęp do panelu sterującego. 4 uchwyty sterowania bezpośredniego zamontowane na rozdzielaczach umożliwiają obsługę wszystkich funkcji maszyny. Prędkość przenośnika taśmowego można regulować za pomocą pokrętła umieszczonego na jednostce sterującej.

Seryjnie montowane sterowanie elektryczne zapewnia komfort obsługi, jakiego oczekujesz od maszyny zaprojektowanej do codziennego użytku. Zebranie wszystkich funkcji maszyny w jednym sterowniku elektrycznym (tylna klapa, przenośnik, bęben podający i wyrzutnik) sprawia, że jest on czytelny, kompaktowy i łatwy w obsłudze.

Wyposażenie

KUHN PRIMOR 2060 H w pozycji do ścielenia słomą

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Pojemność z podniesioną klapą załadunkową (m3)
Zaczep ciągnika
Ścielenie słomą w boksach i legowisk
Zadawanie paszy
Zastosowanie
System regulujący podawanie materiału
Załadunek
Maksymalna odległość wyrzutu słomy
Prędkość obrotowa wentylatora (min-1)
Przenośnik
Wałek przekaźnika mocy WOM
Opony
Światła
Zalecana moc ciągnika w przypadku standardowych bel kW (KM)
Min./maks. wydatek oleju (l/min) przy wymaganym ciśnieniu 180 bar
Minimalne wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Masa, wymiary oraz liczba i wymiary ładowanych bel
PRIMOR 2060H
2
Zawieszany
Bele okrągłe i prostopadłościenne
-
Paillage des aires de couchage et logettes
en balles rondes et cubiques de paille
1 rotor podający z hydraulicznym napędem
Hydraulicznie sterowana tylna klapa do załadunku bel okrągłych i prostopadłościennych
Z prawej strony do 18 m (i z lewej do 13 m z wyrzutnikiem obrotowym 300°)
540
Wymienny przenośnik mocowany śrubowo z podwójnym dnem i klapą opróżniającą
Wolne koło i sprzęgło poślizgowe typu krzywkowego
-
-
51 (70)
30 - 45
1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem
Patrz tabela "Zalecane zastosowanie i dane techniczne

Media