PRIMOR 2060 H wersja półzawieszana

Szczegóły dotyczące modelu PRIMOR 2060 H w wersji półzawieszanej

Zaprojektowane do ciągników o małej mocy

Półzawieszana ścielarka słomy PRIMOR 2060 H wyposażona w bęben podający z napędem hydraulicznym (pracujący niezależnie od wentylatora) i zbiornik o pojemności 2 m3

Znajdź najbliższego dealera

Zaprojektowany z myślą o najważniejszym priorytecie każdego hodowcy: komforcie zwierząt!

Nawet najbardziej wymagający hodowcy będą pod wrażeniem wysokiej jakości ściółki wpływającej na dobrostan zwierząt, którą zapewnia ścielarka do słomy PRIMOR 2060 H.

PRIMOR 2060 H może zostać dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Maszyna została zaprojektowana tak, aby maksymalnie ułatwić jej obsługę. Jest wyposażona w pneumatycznie napędzany wentylator z komorą rozdzielającą, która zapewnia ścielenie słomą z tzw. „efektem deszczu” oraz specjalny elektryczny system sterowania (dodatkowa opcja).

Aby zapewnić wytrzymałość przenośnika, wysokiej jakości łańcuchy z ogniwami o grubości 10 mm są prowadzone przez 4 żeliwne koła zębate. Z myślą o utrzymaniu czystości, przenośnik jest seryjnie wyposażony w podwójne dno, które zapobiega stratom słomy przez boczne kanały.
Półzawieszany PRIMOR 2060 H podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Załadunek nie wymaga udziału innych maszyn

W pełni autonomiczny załadunek ścielarki słomy KUHN PRIMOR 2060 H

W pełni autonomiczny załadunek!

Dzięki łagodnemu nachyleniu i skośnej konstrukcji klapy, załadunek beli nie wymaga pomocy z zewnątrz. Dzięki niskiej pozycji wentylatora, operator siedzący w kabinie ma zapewnioną doskonałą widoczność podczas załadunku.

Wysokość osi można regulować za pośrednictwem sterowania elektrycznego, co pozwala na ustawienie zbiornika pod optymalnym kątem w stosunku do tylnej klapy.

Tylna klapa jest zaokrąglona, dzięki czemu bela pozostaje na miejscu po zdjęciu sznurka. Ponieważ tylna klapa jest ustawiona idealnie w linii przenośnika, załadunek bel prostopadłościennych odbywa się bez konieczności opuszczania ciągnika. Zbiornik i tylna klapa są tak zaprojektowane, aby pomieściły dużą belę prostopadłościenną (do 2,70 m) lub belę okrągłą (o średnicy 1,95 m) bez potrzeby montowania przedłużenia.

Punkty mocowania 2 siłowników zapewniają tylnej klapie bardzo duży udźwig, co pozwala na załadunek nawet najcięższych bel.

PRIMOR 2060 H jest standardowo wyposażony w 2 uchwyty przytrzymujące bele prostopadłościenne. Łącznik przymocowany do tylnej klapy zapewnia łatwy dostęp do uchwytów w każdej sytuacji.

Sterowanie elektryczne

Seryjnie montowane sterowanie elektryczne zapewnia komfort obsługi, jakiego oczekujesz od maszyny zaprojektowanej do codziennego użytku. Zebranie wszystkich funkcji maszyny w jednym sterowniku elektrycznym (tylna klapa, przenośnik, bęben podający i wyrzutnik) sprawia, że jest on czytelny, kompaktowy i łatwy w obsłudze.
Ergonomiczne sterowanie elektryczne zapewnia komfort w codziennej obsłudze ścielarki słomy KUHN PRIMOR 2060 H.

Wysoka jakość ścielenia słomą dla zapewnienia komfortu Twoich zwierząt

Stały przepływ słomy na początku i końcu ścielenia, dzięki hydraulicznie napędzanemu bębnowi podającemu w modelu PRIMOR 2060 H

Bęben podający z napędem hydraulicznym

Bęben podający jest napędzany silnikiem hydraulicznym, który pracuje niezależnie od wentylatora wydmuchującego słomę Uruchomienie maszyny wymaga niewielkiej mocy i zapewnia wyjątkową elastyczność funkcjonowania (np. umożliwia przerywanie wyrzucania słomy na wysokości słupów zasłaniających wylot).

Bęben podający skutecznie reguluje przepływ słomy wprowadzanej do wentylatora, a jego pozycja służy również łagodzeniu skutków działania wentylatora na produkt: słoma zachowuje swoją strukturę, co zapewnia dłuższą żywotność ściółki.

Stała, równomierna warstwa słomy na m²

Koło wentylatora jest zbudowane z 8 łopatek, z których 2 są nieco dłuższe (w kierunku środka koła).

Słoma jest równo rozprowadzana na całej powierzchni turbiny, a stworzona w ten sposób różnica prędkości pozwala na uzyskanie „efektu deszczu”.

Oznacza to równomierne, stałe wyrzucanie słomy na całym obszarze ścielenia, bez potrzeby przesuwania wyrzutnika do przodu i do tyłu.

Dla ułatwienia konserwacji łopatki są mocowane śrubowo. Brak spoin gwarantuje idealne wyważenie.
Równa ilość słomy i szczęśliwe stado dzięki ścielarce z funkcją zadawania paszy KUHN PRIMOR 2060 H

Zachowanie struktury słomy

Wolna przestrzeń (pomiędzy łopatkami a wlotem wentylatora) nazywana jest "pneumatyczną komorą rozdzielającą" Przelatujące przez nią powietrze zasysa produkt i delikatnie rozplątuje włókna. Dzięki temu, słoma zachowuje swoją strukturę. Jakość ściółki jest lepsza i wystarcza ona na dłużej. Oznacza to mniejszą częstotliwość (i łatwość) czyszczenia.
Wydajne rozwijanie słomy bez konieczności jej ponownego rozdrabniania, dzięki pneumatycznej komorze rozdzielającej w ścielarce KUHN PRIMOR 2060 H

Wersja półzawieszana do ciągników o małej mocy

Półzawieszany PRIMOR 2060 H jest idealnie przystosowany do pracy z ciągnikami o małej mocy (minimalne zapotrzebowanie na moc 37 kW / 50 KM).

Dzięki zastosowaniu dwóch siłowników osi maszyna spoczywa na ziemi, co ułatwia proces załadunku.
Półzawieszana ścielarka PRIMOR 2060 H do ciągników o małej mocy

Wyposażenie

Półzawieszany PRIMOR 2060 H w pozycji do ścielenia słomą

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Pojemność z podniesioną klapą załadunkową (m3)
Zaczep ciągnika
Ścielenie słomą w boksach i legowisk
Zadawanie paszy
System regulujący podawanie materiału
Załadunek
Maksymalna odległość wyrzutu słomy
Prędkość obrotowa wentylatora (min-1)
Przenośnik
Wałek przekaźnika mocy WOM
Opony
Światła
Zalecana moc ciągnika w przypadku standardowych bel kW (KM)
Min./maks. wydatek oleju (l/min) przy wymaganym ciśnieniu 180 bar
Minimalne wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Masa, wymiary oraz liczba i wymiary ładowanych bel
PRIMOR 2060H ZACZEPIANY
2
Wersja półzawieszana
Bele okrągłe i prostopadłościenne
-
1 rotor podający z hydraulicznym napędem
Hydraulicznie sterowana tylna klapa do załadunku bel okrągłych i prostopadłościennych
Z prawej strony do 18 m (i z lewej do 13 m z wyrzutnikiem obrotowym 300°)
540
Wymienny przenośnik mocowany śrubowo z podwójnym dnem i klapą opróżniającą
Wolne koło i sprzęgło poślizgowe typu krzywkowego
205/70 R15
Światła drogowe
37 (51)
30 - 45
1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem
Patrz tabela "Zalecane zastosowanie i dane techniczne

Media