Nocny pokaz opryskiwaczy sadowniczych
Kuhn - Maszyny rolnicze - urządzenia dla rolników - producent - KUHN.com.pl
Search
  
 Oferta 
  
  
 Grupa KUHN 
  
  
 Wyszukiwanie Dealera 
  
  
 Aktualności 
  
  
 Strefa klienta 
  
  
 Kariera 
  
 Aktualności

Nocny pokaz opryskiwaczy sadowniczych

Oferta maszyn KUHN do pracy w sadach, to nie tylko pełna gama rozdrabniaczy, ale również specjalistyczne rozsiewacze nawozów oraz opryskiwacze.28 maja podczas Dnia Otwartego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyła się specjalna prezentacja połączona z pokazem pracy maszyn w sadzie - rozdrabniaczy BKE 180 REV, VKD 170 oraz opryskiwaczy sadowniczych VENTIS i ANTIS.

Opryskiwacze sadownicze to nowość w ofercie KUHN. Maszyny zostały po raz pierwszy zaprezentowane na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2017 w Warszawie, gdzie opryskiwacz VENTIS otrzymał prestiżową nagrodę im. prof. Szczepana A. Pieniążka jako "Innowacyjny i wnoszący istotny wkład w rozwój polskiego ogrodnictwa produkt".

Pokaz pracy maszyn w Nowej Wsi został zorganizowany wspólnie z autoryzowanym dealerem, firmą AGROBARD z oddziałami w Grójcu i Przytyku oraz szkołą rolniczą z Nowej Wsi. Maszyny pracowały w młodym sadzie z szerokością międzyrzędzi 3,5 m i wysokością koron około 3 m. Nad całością poprawnego przebiegu pokazu czuwał product manager i doradca techniczny KUHN.

Innowacyjne rozwiązania w zakresie zabiegów ochrony roślin sadowniczych

Pokaz pracy opryskiwaczy miał specjalny przebieg. W popołudniowym oprysku, zastosowano różne dawki wody: VENTIS 300 l/ha,
a ANTIS 750 l/h.
Pokaz pracy maszyn w Nowej Wsi został zorganizowany wspólnie z autoryzowanym dealerem, firmą AGROBARD z oddziałami w Grójcu i Przytyku oraz szkołą rolniczą z Nowej Wsi.
Maszyny pracowały w młodym sadzie z szerokością międzyrzędzi 3,5 m i wysokością koron około 3 m. Nad całością poprawnego przebiegu pokazu czuwał product manager i doradca techniczny KUHN.

Do obliczeń ciśnienia dla prędkości roboczej 5 km/h wykorzystany została aplikacja mobilna z kalkulatorem ALBUS. Przed pokazem na koronie drzew zostały umieszczone papierki lakmusowe, na których przy pomocy lamp ultrafioletowych zweryfikowano dokładność pokrycia roślin. Dzięki temu, uczestnicy pokazu mogli dokładnie porównać pokrycie drzew po zastosowaniu standardowej dawki oraz małej dawki przy użyciu niskociśnieniowego opryskiwacza VENTIS.
Takie doświadczenie może wykonać każdy rolnik w swoim sadzie. Do weryfikacji jakości oprysku i wielkości kropli można użyć również szybki telefonu, przemieszczając go w odpowiedni sposób w odległości 40 cm od dyfuzorów.

Doświadczenie to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i pokazało, że warto inwestować w innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na redukcję kosztów.

W nocy widać lepiej

Jeszcze ciekawszy okazał się nocny pokaz opryskiwaczy. Po zachodzie słońca przygotowana została mieszanina wody ze specjalnym środkiem, który fosforyzował przy użyciu niebieskiego światła. Pozwoliło to w doskonały sposób przyjrzeć się jakości pokrycia drzew i liści. Wykorzystanie w tym celu żółtych okularów polaryzacyjnych jeszcze bardziej uwidoczniło jak dokładnie zostały pokryte rośliny.Film z przygotowania niskociśnieniowego opryskiwacza sadowniczego VENTIS do pokazu z wykorzystaniem papierków testowych do kontroli dokładności pokrycia roślin środkiem ochrony.
Oprysk
w dawce zaledwie 300 l!Pliki w załączeniu:
Rozdrabniacze sadownicze.pdfAttachment
ANTIS.pdfAttachment
VENTIS.pdfAttachment

  FABRYKA KUHN    PORTALE SPOŁECZNOŚCIOWE  

RSS

YouTube

FaceBook
KUHN -Maszyny Rolnicze sp. Z O.O. Jelonek k/Poznania - ul.Orzechowa 1 62-002 Suchy Las - Phone:(061)812 52 35 - Fax: (061) 811 70 10