3 000 l pojemności

Dzięki zbiornikowi 3000 litrów (3180 litrów pojemności rzeczywistej) opryskiwacz LEXIS ma wyjątkowo dużą pojemność w stosunku do masy własnej maszyny (około 2 t). To maszyna o najlepszym na rynku stosunku pojemności zbiornika do masy.

Pomysłowa koncepcja zbiornika umożliwiła umiejscowienie 2/3 pojemności opryskiwacza poniżej belki polowej, i tym samym uzyskanie niskiego środka ciężkości.


Zbiornik opryskiwacza LEXIS jest tak pomysłowo skonstruowany, że środek ciężkości maszyny znajduje się w jednej linii z osią ciągnika.

Centralne położenie na wysokości osi 300-litrowego zbiornika na ciecz do płukania na pozwala zachować równowagę opryskiwacza LEXIS w każdych warunkach.

Środek ciężkości maszyny pozostaje w linii osi bez względu na poziom zapełnienia zbiornika.


4 m: bardzo krótka maszyna!

Odległość od osi jezdnej do zaczepu dyszla wynosi zaledwie 4,05 m, dzięki czemu maszyna potrzebuje mniejszej przestrzeni do manewrów na uwrociach, zapewniając lepszą jakość oprysku i ograniczając zniszczenia w uprawach.


Opryskiwacz LEXIS ma bardzo kompaktową konstrukcję: odległość między osią jezdną a zaczepem dyszla wynosi 4 m a wysokość maszyny to jednynie 3 m przy belce 21 m. Specjalnie zaprojektowany kształt zbiornika pozwala złożyć na nim belki polowe i tym samym znacznie zmniejszyć wysokość maszyny.

Kompaktowe wymiary zapewniają szybkie i bezpieczne transportowanie maszyny oraz wygodne przechowywanie.