Kuhn - Maszyny rolnicze - urządzenia dla rolników - producent - KUHN.com.pl
Search
  
 Oferta 
  
  
 Grupa KUHN 
  
  
 Wyszukiwanie Dealera 
  
  
 Aktualności 
  
  
 Strefa klienta 
  
  
 Kariera 
  

Festiwal Jeździecki BABORÓWKO

Festiwal Jeździecki Baborówko z rekordową pulą nagród i gwiazdami WKKW już w start-boksieW dniach od 24 do 27 maja w Baborówku k/Szamotuł odbędzie się jedenasta edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Zawodnicy w czterech konkursach międzynarodowych będą rywalizować o rekordową w polskim WKKW pulę nagród w wysokości 425 000 PLN. W sobotę i niedzielę organizatorzy zaplanowali także bogaty program pozasportowy oraz aktywności dla dzieci i dorosłych.


W programie Festiwalu znalazły się cztery konkursy międzynarodowe: CIC3*, CIC2*, CIC1* oraz - po raz pierwszy w historii zawodów - konkurs CICYH1* dla młodych koni sześcioletnich. Łączna pula nagród wyniesie 425 000 PLN. W najtrudniejszym konkursie zawodów CIC3* zawodnicy będą rywalizować o premie finansowe w wysokości 340 000 PLN, z czego zwycięzca zainkasuje 100 000 PLN. Organizatorzy Festiwalu mogli zaplanować tak wysokie nagrody finansowe dzięki wsparciu Romana Roszkiewicza, który objął zawody swoim mecenatem. Festiwal Jeździecki Baborówko od jedenastu lat wspierany jest także firmę Kuhn Maszyny Rolnicze.

Do zawodów zgłoszonych zostało 250 par z 14 państw, a wśród nich zawodnicy z pierwszej setki rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI). Ich obecność gwarantuje wspaniałe emocje sportowe w Baborówku. Na starcie w ostatni weekend maja zameldują się m.in.: Tim Price, reprezentant Nowej Zelandii i numer 3 w światowym rankingu WKKW, Maxime Livio z Francji, który zajmuje 20 pozycję w rankingu FEI czy Yoshiaki Oiwa, zawodnik rywalizujący w barwach Japonii i numer 25 w światowym rankingu.
Nie zabraknie też polskich gwiazd WKKW takich jak Paweł Spisak, najlepszy polski WKKW-ista, wielokrotny Mistrz Polski Seniorów i czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich, czy Paweł Warszawski, Mistrz Polski Seniorów z roku 2012 i reprezentant gospodarzy, Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko.

Atrakcji nie zabraknie także obok sportowej areny. Bogaty i różnorodny program dla dzieci, dorosłych i seniorów to jeden ze znaków rozpoznawalnych wydarzeń jeździeckich w Baborówku. Piękny trawiasty hipodrom, atrakcyjny teren próby terenowej oraz wydarzenia towarzyszące zachęcają do spędzenia wolnego czasu na łonie natury.

W sobotę i niedzielę podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko organizatorzy zapraszają do strefy dziecka, na kiermasz wyrobów rękodzielniczych i targi produktów od lokalnych producentów oraz emocjonujące pokazy na głównym hipodromie. W trakcie weekendu będzie można wziąć udział w aktywnościach przygotowanych przez Szamotulski Ośrodek Kultury, Nadleśnictwo Pniewy czy Państwową Straż Pożarną w Szamotułach. W sobotę każdy chętny będzie mógł także oddać krew w Krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W pozasportowym programie atrakcji znajdą się także jeździeckie pokazy kaskaderskie Apolinarski Group, występ orkiestry Vivat! czy konkurs specjalny sztafety koń-samochód.

Festiwal Jeździecki Baborówko odbędzie się w dniach od 24 do 27 maja na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko k/Szamotuł. Wstęp dla publiczności na zawody jest wolny.

Ramowy program Festiwalu Jeździeckiego Baborówko:

24 maja (czwartek) – ujeżdżenie

25 maja (piątek) – ujeżdżenie

26 maja (sobota) – cross, pokazy i atrakcje

27 maja (niedziela) – skoki, pokazy i atrakcje, ceremonie zwycięzców

Przypomnijmy sobie jak było na Festiwalu Jeździeckim w zeszłym roku:


więcej informacji na stronie: www.festiwal.baborowko.pl


Festiwal Jeździecki w Baborówku 2018 - trailer
 

Strona Festiwalu Jeździeckiego w Baborówku
 

  FABRYKA KUHN    PORTALE SPOŁECZNOŚCIOWE  

RSS

YouTube

FaceBook
KUHN -Maszyny Rolnicze sp. Z O.O. Jelonek k/Poznania - ul.Orzechowa 1 62-002 Suchy Las - Phone:(061)812 52 35 - Fax: (061) 811 70 10