Kuhn - Maszyny rolnicze - urządzenia dla rolników - producent - KUHN.com.pl
Search
  
 Oferta 
  
  
 Grupa KUHN 
  
  
 Wyszukiwanie Dealera 
  
  
 Aktualności 
  
  
 Strefa klienta 
  
  
 Kariera 
  
 Informacje prasowe
 Media o nas
 Aktualności
 RW 1800 C: AUTOLOAD i AUTOSWITCH
 Pokazy polowe maszyn KUHN

Nowe kosiarki dyskowe KUHN GMD seria 1011

Hydropneumatyczne zawieszenie LIFT CONTROL przynosi same korzyści.

Nowe modele kosiarek GMD LIFT CONTROL serii 1011 są skierowane do gospodarstw z produkcją zwierzęcą, skoncentrowanych na intensywnej produkcji zielonek. Są idealne dla rolników szukających łatwych w obsłudze, niezawodnych kosiarek, które pozwolą uzyskać czystą i bogatą w składniki odżywcze paszę. Jednocześnie zapewnią czyste cięcie roślin (bez szarpania lub wtórnego cięcia) i nie będą uszkadzały darni, dzięki czemu rośliny będą szybko odrastać.

Modele GMD 2811, GMD 3111, GMD 3511, GMD 4011 i GMD 4411 o szerokościach roboczych: 2.67 m, 3.10 m, 3.50 m, 3.95 m i 4.35 m.Kosiarki dyskowe GMD serii 1011 są wyposażone w unikatowe zawieszenie LIFT CONTROL, które łączy działanie odciążenia zespołu koszącego, przegubu wahliwego i aktywnego zabezpieczenia najazdowego NON-STOP, eliminując potrzebę regulowania za pomocą narzędzi.
Ten system zawieszenia przynosi wiele korzyści dla użytkownika:

- Ogranicza przestoje ze względu na bezobsługowość zabezpieczenia i łatwą regulację.
- Chroni główne elementy kosiarki:
w przypadku uderzenia w przeszkodę, zespół koszący odchyla się do tyłu i unosi.
- Zapewnia długą żywotność maszyny: maksymalna trwałość niezależnie od obciążeń podczas pracy z dużą prędkością.
- Gwarantuje zbiór czystej paszy dzięki idealnemu kopiowaniu nierówności terenu. Wartość odżywcza takiej paszy jest najwyższa. System odciążenia kosiarki przyczynia się również do mniejszego zużycia paliwa oraz wolniejszego zużywania płóz.

Kosiarki GMD serii 1011 zostały wyposażone również w nowe istotne rozwiązania techniczne, wpływające na funkcjonalność maszyn, komfort obsługi i niezawodność.

Większa funkcjonalność to większa wydajność robocza: duży prześwit pod kosiarką na uwrociach (oraz w transporcie), większy zakres przesunięcia bocznego umożliwiający lepsze dostosowanie do zewnętrznych wymiarów ciągnika oraz do kosiarki frontalnej. .

Większy komfort obsługi: uproszczone podczepianie do ciągnika (ramiona podnośnika ciągnika nie muszą być już regulowane w celu kompensowania masy kosiarki) oraz automatyczne ustawianie kosiarki na « średnią wysokość koszenia » (45/50 mm) po rozłożeniu kosiarki bez potrzeby regulacji górnego łącznika.

Większa niezawodność: zmodernizowany zaczep, ramię zespołu koszącego oraz ruchome punkty zostały przystosowane do pracy z dużą prędkością i nowoczesnymi ciągnikami o dużej mocy. Dodatkowo, modele 4011 i 4411 są wyposażone w amortyzację zespołu koszącego podczas transportu i manewrów na uwrociach, która zapewnia duży komfort i bezpieczeństwo jazdy po wyboistych drogach.

Nowe modele GMD, podobnie jak poprzednie generacje tych kosiarek są wyposażone w bezobsługową belkę tnącą OPTIDISC, w której odległości pomiędzy zbieżnie i rozbieżnie obracającymi się dyskami są różne – zapewnia to dokładniejsze pokrycie obszarów pracy noży i energiczniejsze wyrzucanie skoszonych roślin na pokos. Sfazowane noże, specjalny kształt dysków i skuteczne zawieszenie wpływają na uzyskanie czystej paszy o dużej zawartości składników odżywczych i energetycznych, przyczyniające się do wyższej produktywności stada.

Belka tnąca jest mocowana do ramy z wykorzystaniem elastomerowych amortyzatorów niwelujących wstrząsy. Zabezpieczenie PROTECTADRIVE chroni mechaniczne komponenty napędu belki tnącej w przypadku uderzenia w przeszkodę. System szybkiego montażu noży FAST-FIT ogranicza przestoje i ułatwia obsługę maszyny.

Nowy design osłony zapewnia maszynie atrakcyjny wygląd i ma dodatkowe praktyczne zalety: przenośną skrzynkę na zapasowe noże i instrukcję obsługi.

Kosiarka GMD serii 1011 LIFT CONTROL to efekt wiedzy technologicznej i doświadczenia firmy KUHN, która 50 lat temu jako pierwsza firma na świecie, wyprodukowała kosiarkę dyskową.Pliki w załączeniu:
Kosiarki dyskowe GMD seria 1011 2017.pdfAttachment

  FABRYKA KUHN    PORTALE SPOŁECZNOŚCIOWE  

RSS

YouTube

FaceBook
KUHN -Maszyny Rolnicze sp. Z O.O. Jelonek k/Poznania - ul.Orzechowa 1 62-002 Suchy Las - Phone:(061)812 52 35 - Fax: (061) 811 70 10